Тема: Самоорганізація мешканців - запорука добробуту!

Шановні мешканці, активісти, небайдужі!

               Ми, мешканці Дніпровського району, Комсомольського масиву повідомляємо вам про конференцію, що відбулась у нас як доказ того,  що через ЖРЕО влада нам готує нового монополіста – комерційну обслуговуючу компанію в наших будинках. Шлях до них вже спланований та дуже простий  -  укладання юридично неправомірного договору з ЖРЕО на 5 років. Вже 15-20% відсотків мешканців в окремих будинках чи то через несвідомість,  чи то по байдужості  уклали їх.  Тому  єдине що можливо врятувати нас від нового ( на 35-40 %) подорожчання  цін за послуги в листопаді/грудні  -  термінове, прозоре та демократичне  створення ОСББ.

          Контролюйте  свої будинки,  обирайте довірених сусідів, здібних відстоювати ваші права та звітуватись перед вами за кожну копійку. Лише зібравшись гуртом,   ми, мешканці,  самостійно та незалежно  зможемо  відновити життя на масиві, реалізувати програму розвитку мікрорайону, що за останній час втратив спортивний стадіон, втрачає поліклініку, зелені зони. Якщо їх не зупинити  -  втрачені вами будуть підвали та сходові клітини. Якщо ви живете в кооперативному будинку, через деякий час будете теж "проковтнуті" несподіванно зявившимися монополістами.

            Читайте протокол зборів,  знайомтесь що говорили посадовці житлово - комунальної сфери, які пропозиції вносили мешканці,  доводьте  до відома сусідів, залучайтесь до справи щоб відчувати себе господарем  в будинку.

З повагою,

ГО «Самоврядна громада»

Інна Плотнікова

2

Re: Самоорганізація мешканців - запорука добробуту!

Протокол конференції
мешканців Комсомольського масиву Дніпровського району м. Києва
«Реформування житлово-комунального господарства та перспективи розвитку комунальної сфери»

Організатор 
ГО «САМОВРЯДНА ГРОМАДА»

12.05.2011р.                          м. Київ, вул. Юності 5,
                                                                                              гімназія № 183 «Фортуна»
                                                                         

Присутні: 74 мешканці Комсомольського масиву;
Запрошені посадовці : начальник Управління ЖКГ Дніпровського району м. Києва Дехтяр В.В;
начальник ЖРЕО №404 Вакуленко В.Ф., головний інженер ЖРЕО № 404 Петрук М.М., заступник директора КП по УЖГ Соломко О.І.
Гості - громадські  експерти Голова ОСББ «Турівська фортеця» Голубенко О., Голова ОСББ в Дарницькому районі Симоненко І.В.,
Заступник  Голови Комітету мікрорайону ОСН «Русанівка» Варисюк Л.Я.,
член ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» Гунаєв О.Є,
Член ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Рудницький Б.О.,
Голова партії «Самоврядна Українська Держава» Бичихін В.М.

Обрання президії конференції:
Поступила пропозиція обрати президію у складі 5 осіб, поіменно: Голова ГО «Самоврядна громада» Плотнікова І. М., юрист ГО «Самоврядна громада» Дядюк О.В., член правління ГО «Самоврядна громада» Гребінь Л.І., економіст ГО «Самоврядна громада» Кулініч Н.І., мешканка вул.. Юності 4 Сергієвська Н.В.
«За» - голосували одноголосно.
Обрати Голову конференції Плотнікову І. М. та секретаря Гребінь Л.І.
«За»  - голосували одноголосно.

Порядок денний:
1.Звіт начальника Управління ЖКГ Дніпровського району м. Києва про поточну роботу та перспективи діяльності в умовах реформування житлово-комунальної сфери.   

2. Обговорення Договору між Дирекцією КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району  м. Києва  та мешканцями «Про надання  послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій»,як гарантія захисту прав киян та якісного надання послуг за економічно – обґрунтовані ціни.

3. Обговорення пропозицій та ініціатив громадськості щодо якісного обслуговування будинків та прибудинкових територій за економічно обґрунтованими цінами.

СЛУХАЛИ:
По першому питанню виступив начальник Управління ЖКГ Дніпровського району м. Києва Дехтяр В. В. Він заявив про те, що звітувати не вважає за потрібне і погодився лише на інформування. Вказував на наслідки невдалої та незадовільної  роботи в житлово-комунальній сфері попередньої влади. Проінформував присутніх про стан справ в УЖКГ: про стан фінансування  витрат на утримання квартир (з 2006 р. не фінансувалися), 70% будинків потребують капітального ремонту (потрібно на це 80 млн. грн.) у бюджеті 2011р. грошей на ремонт не передбачено в повному обсязі. Виступаючий заявив,що  мешканці вже скористались своїм правом приватизації житла.
На питання денні не дав фахових повідомлень і тому перейшов на письмові запитання мешканців стосовно конкретних будинків та зауважень по умовам договору, що особливо гостро хвилювало мешканців. Особливе обурення викликала вимога підписувати договори, незважаючи на зауваження до них. Пан Дехтяр В. В., наполягав на необхідності їх укладання згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.09р. № 529, пропонуючи незгідність з умовами договору вирішувати у суді. Жодне з піднятих питань, які заздалегідь йому були поставлені на прохання мешканців організаторами конференції у письмовій формі, та питання, які звучали із зали від мешканців не було висвітлено по суті. Невдоволені доповіддю, вимагали роз’яснення змісту реформ на масиві. Питання про перспективи реформування комунальної сфери на території нашого масиву у відповідності до державних програм не було розкрито. На запитання про отримання дозволу від Київради на створення єдиної обслуговуючої структури начальник управління ЖКГ Дехтяр В.В., не дав конкретної відповіді, відповідав незрозуміло, уникаючи прямого ствердження чи заперечення такої структури. В своїй доповіді він визначив якісну організацію та підготовку конференції та висловив свою власну, упереджену недовірою до киян думку про те, що виступи людей були спеціально підготовлені. Це викликало галас та обурення в залі.

В обговоренні приймали участь мешканець Сирота І. М., Дядюк О.В., Мартинюк.Л.І., начальник ЖРЕО №404 Вакуленко В. Ф., Плотнікова І.М. та ін.

По другому питанню виступив мешканець мікрорайону, юрист, Майданников В.Ю. Він надав юридично-експертну оцінку Договору між Дирекцією КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району  м.Києва та мешканцями «Про надання  послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» та необхідність договірних відносин в структурі ЖКГ. В ході виступу Майданнік В.Ю. зауважив, що договір про утримання будинку та прибудинкової території не зовсім відповідає 18 істотним вимогам, вичерпний перелік яких викладений в Законі про житлово-комунальні послуги. Майданнік В.Ю. зауважив, що в договорі розкритий зміст не всіх умов і навіть зважаючи на те, що деякі з умов неможливо викласти в договорі, потрібно в цьому випадку якесь посилання на нормативні документи, або роз’яснення, де громадянин може отримати розгорнутий зміст цих умов. (В даному випадку це стосується пункту 9, який визначає, що в договорі повинно бути визначення точок розподілу, в яких відбувається передача послуг від виконавця / виробника споживачу, дана вимога може бути розкрита якщо буде наведено текст як мінімум з трьох  постанов, що в форматі такого договору є неможливим). Цього в договорі, як зазначалось, відсутнє і на підставі цього було поставлено запитання чия це була недоробка: місцевої адміністрації, комунального управління, ЖРЕО. Доповідач на ці питання відповів частково, зауваживши, що договір можливо корегувати в ЖРЕО і за роз’ясненнями стосовно окремих умов потрібно звертатись туди ж. Дехтяр так і не пояснив, або не знав як це пояснити, яким саме чином на місцях повинні доробити договір, як бути з тими з договорів, які вже підписані. Також він не надав відповідь хто і яким чином цей процес (корегування договорів) буде контролювати. Підсумком діалогу Майданикова В.Ю та Дехтяр В.В. були повторні слова, що в разі незгоди мешканця з змістом договору вони можуть звернутись до суду.

В обговоренні приймали участь:
Дядюк О.В., Плотникова І. М., Симоненко І. В., Голубченко О.
Виступаючі одностайно підтримали оцінку договору, як невідповідаючого демократичним засадам та пропонували анулювати його по причині того, що він укладається в примусовому порядку, без проведення роз’яснювально - інформаційної роботи та має суттєві недоліки.

По третьому питанню виступила Плотнікова І.М. стосовно інноваційних пропозицій самообслуговування будинків силами громади. Розкрила основні принципи створення та діяльності громадської обслуговуючої компанії, що створюється на основі об’єднання самостійних на незалежних ОСББ в Асоціацію ОСББ «Гурт». Вона зазначила негайну необхідність створення ОСББ, як можливість економії коштів при оплаті за комунальні послуги, досягнення благоустрою будинків та прибудинкової території. Дані пропозиції знайшли підтримку присутніх.
В межах третього питання виступили гості - громадські експерти Голова ОСББ «Турівська фортеця» Голубенко О., Голова ОСББ в Дарницькому районі Симоненко І.В. Вони поділились практичним досвідом створення та реалізацією програми обслуговування будинків при ОСББ та благоустрою прилеглої до них території. Голова ОСББ Симоненко І.В. в своєму виступі, використовуючи дані нашого масиву (кількість будинків, кількість квартир, кількість квадратних метрів та середня вартість 1м.кв. за обслуговування) здійснив розрахунок фінансових надходжень коштів від мешканців на рахунок КП УЖКГ  та довів,що 40 млн. грн. в рік від мешканців нашого масиву залишаються не реалізованими за призначенням. Присутні погодились з висновками експерта та підтримували оплесками.
Голова ОСББ «Турівська фортеця» Голубенко Олег в виступі аргументовано та в доступній формі довів переваги ОСББ в порівнянні з ЖРЕО. Зробив акцент на тому, що ОСББ це форма прийняття рішення, що особливо важливо в умовах зневіри людей до влади. Він дав оцінку договору який підписується на 5 років, як  способу гуртового переведення споживачів послуг до невідомої монопольної обслуговуючої структури, що може нав’язатись державою людям без громадського обговорення.
Виступаючі дали високу оцінку проекту реформування ЖКГ в Комсомольському масиві, запропонованого ГО «Самоврядна громада», висловили впевненість в позитивній діяльності Асоціації ОСББ «Гурт», побажали успіхів в нелегкій справі єднання людей та запевнили в практичній допомозі з їх сторони.
Конференцію завершив мешканець масиву вул.. А.Малишка 13-А Іванов В.М., який закликав всіх присутніх інформувати своїх сусідів про результати конференції та її зміст, об’єднуватись в будинках з метою контролювати дії працівників ЖРЕО, які останнім часом порушують право самостійно визначатись стосовно обслуговування в будинках. Висловив необхідність наступної конференції-зборів мешканців по питаннях житлово-комунальної реформи на 15 вересня 2011року. Пропозиція була підтримана присутніми.


Ухвалили:
-    Визнати проведення реформ ЖКГ у Дніпровському районі м. Києва незадовільним.
                        «За » - 69
                        «Проти»- 0
                        «Утримались»- 5
-    Процес укладання Договору між КП УЖГ та мешканцями Дніпровського району «Про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» визнати таким, що не є демократичним та не забезпечує права вибору  мешканцями надавача комунальних послуг.
                          «За» - 74
                          «Проти» - 0
                          «Утримались» - 0
-    Визнати договори між КП по УЖГ та мешканцями Дніпровського району «Про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» не дійсними та пропонувати анулювати їх по причині того, що вони були укладені в примусовому порядку, без проведення роз’яснювально-інформаційної роботи та мають суттєві недоліки.
                           «За» - 74
                          «Проти» - 0
                          «Утримались» - 0
-    Рекомендувати припинити подальше укладання договорів до моменту оприлюднення нового досконалого варіанту для всіх бажаючих укласти договір з КП Дирекція по утриманню житлових будинків в особі керівників нині діючих ЖРЕО.
                            «За» - 74
                            «Проти» - 0
                            «Утримались» - 0
-    Запропонувати Дніпровській державній адміністрації м. Києва створити
робочу групу у складі юристів Головного управління ЖКГ, представників ІГС та зацікавленої громадськості  Комсомольського масиву для розроблення договору, який буде відповідати нормам Законів України, ринковим  умовам та врахує пропозиції та інтереси споживачів цих послуг.
                             «За» - 74
                             «Проти» - 0
                             «Утримались» -0
- Доручити ГО «Самоврядна громада» через укладення угоди з Головним управлінням ЖКГ Дніпровського району м. Києва про співпрацю приймати участь в роз’ясненні умов відновленого договору мешканцям з метою термінового їх укладання та роз’яснення мешканцям всіх можливих форм та методів реформування ЖКГ на території Комсомольського масиву.
                            «За» - 74
                           «Проти» - 0
                           «Утримались» -0
- В союзі ГО «Самоврядна громада» та спеціалістів КП Дирекції з утримання будинків та прибудинкових територій провести інвентаризацію комунальної власності Комсомольського масиву, оцінити стан інженерно – технічних мереж будинків та благоустрою прибудинкових територій та оприлюднити її результати на дошках об’яв масиву та парадних.
                            «За» - 73
                            «Проти» - 0
                            «Утримались» - 1
- Звернутись до КМДА з проханням надати ГО «Самоврядна громада» офісне приміщенням (за адресою вул. Дарницький бульвар 23) для проведення  погодинних (вечірній час/вихідні) юридичних консультацій та інформаційно-роз’яснювальної роботи по створенню ОСББ в будинках та по перевагах самообслуговування будинків для киян.
                            «За» голосували одноголосно.

- Пропонуємо  на масиві 12 травня 2011року  оголосити початком реалізації переходу житлового фонду Комсомольського масиву  з  комунальної власності  в  ОСББ на самообслуговування.
                           «За» голосували одноголосно.
-  Ініціювати наступний звіт Головного управління ЖКГ Дніпровського району м. Києва та ГО «Самоврядна громада» про хід реформ в комунальній сфері на Комсомольському масиві 15 вересня 2011року.
                           «За» голосували одноголосно.
-    Залучити вузьких спеціалістів ЖРЕО (інженерів, економістів) до процесу створення Асоціації ОСББ «Гурт» в Комсомольському масиві з перспективою працевлаштування в новоствореній громадській обслуговуючій компанії.
                           «За» голосували одноголосно.


Голова конференції                                                            І. М. Плотнікова

Секретар                                                                               Л. І. Гребінь